НАБУ повідомило про підозру п’ятьом співробітникам “Укрзалізниці” та WOG

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про підозру у зловживанні службовим становищем п’ятьом колишнім і нинішнім співробітникам ПАТ “Укрзалізниця”, представникам ТОВ “Вог Аеро Джет” (з весни 2018 року – ТОВ “Воленс Трейд”) у справі про закупівлю палива у 2016 році, повідомила прес-служба відомства.

Зокрема, йдеться про колишніх керівника та заступника керівника, начальника відділу нафтопродуктів філії “Центр забезпечення виробництва” “Укрзалізниці”. Також підозри оголошено “куратору компанії-постачальника палива – довіреній особі кінцевих власників” і одному його підлеглому.

Місце перебування двох останніх, а також екс-керівника “Центру забезпечення виробництва” невідоме. Стосовно решти вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва у 2017 році визнав нечинною додаткову угоду “Укрзалізниці” та WOG про підвищення цін на дизпаливо. Рішення суду підтвердили вищі інстанції, зокрема Верховний Суд України.

За даними НАБУ, оскаржена додаткова угода укладалася явно на користь постачальника і спричинила розтрату сумою 92 млн грн.