СБУ перевіряє дії посадових осіб ПАТ “ДніпроАзот”

Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб ПАТ “ДніпроАзот”, які призвели до створення дефіциту рідкого хлору – основного реагенту для безперебійного забезпечення населення питною водою.

Про це повідомляє прес-служба СБУ 20 липня в Facebook.

Наголошується, що це створило передумови до порушення функціонування об’єктів життєзабезпечення населення і небезпеки для здоров’я людей.

“З 15 червня 2018 року адміністрацією ПАТ “ДніпроАзот” в порушення договірних зобов’язань і без попереднього повідомлення припинено виробництво та відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України, що робить неможливим знезараження питної води, що створює загрозу виникнення масових отруєнь та поширення епідемій”, – йдеться у повідомленні.

У той же час Службою перевіряється обґрунтованість збільшення в кілька разів вартості реагенту на шляху від виробника до кінцевого споживача.

За результатами перевірки слідчі СБУ приймуть рішення щодо кваліфікації дій співробітників “ДніпроАзот”, “причетних до штучного створення передумов до виникнення надзвичайної ситуації”, згідно з Кримінальним кодексом України.

На підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води, оскільки в середині червня “ДніпроАзот”, який є виробником рідкого хлору, необхідного водоканалам для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки та зупиняє виробництво реагенту.

Як зазначають на підприємстві, це вимушений крок, оскільки через подорожчання енергоресурсів виробництво їхньої продукції стало невигідним.

Сформовану ситуацію намагалися виправити за допомогою залучення уряду і РНБО, але, незважаючи на досягнуті домовленості з керівництвом “ДніпроАзоту”, виробництво хлору поки не відновлено.

Пізніше в “ДніпроАзоті” заявили про готовність відновити виробництво хлору за умови підвищення його ціни.