РФ запідозрили у нових спробах впливу через Facebook попри думку самої компанії

Керівництво соціальної мережі Facebook заявило про виявлення 32 приватних і публічних сторінок, які були частиною “скоординованої” спроби вплинути на політичні переконання американських виборців незадовго до виборів у Конгрес, які мають пройти в листопаді.

Про це повідомляє видання The New York Times.

Загалом ідеться про сторінки, на які були підписані понад 290 тисяч осіб, хоча деякі із скоординованих сторінок взагалі не мали підписників. Вони діяли за схожим принципом, що й контрольовані російським Агентством інтернет-досліджень (IRA) сторінки, але поки не відомо, чи були напряму пов’язані з цією організацією.

Facebook визнав, що виявити тих, хто організував мережу пов’язаних маніпулятивних сторінок, буде непросто.

“Ми ще й досі на початковій стадії нашого розслідування і не маємо усіх фактів – включно з тим, хто може стояти за всім цим”, – йдеться у заяві соцмережі.

Тим часом в американському міністерстві національної безпеки позитивно відзначили дії соцмережі.

“Це дуже хороші новини, оскільки вони показують, що Facebook ставиться серйозно до ситуації із імовірним втручанням у американські вибори. Їх варто похвалити за те, що вони зробили сьогодні”, – заявила очільниця міністерства Кірстен Нільсен, додавши, що “росіяни та інші держави однозначно намагаються маніпулювати нами”.

Після того, як компанія виявилася неготовою до кампанії Internet Research Agency, спрямованої на використання соціальних медіа для сіяння розбрату перед президентськими виборами 2016 року, Facebook намагається уникнути повторної катастрофи в 2018 році. Компанія розширила свою команду з питань безпеки, найнявши експертів із боротьби з тероризмом та завербувавши на роботу працівники із дозволами державної безпеки.