США введуть нові санкції проти Росії через “справу Скрипалів”

Нові санкції США за використання Росією хімзброї в Солсбері набудуть чинності 22 серпня, йдеться в повідомленні Держдепартаменту США.

Відзначається, що обмежувальні заходи набудуть чинності через 15 днів після повідомлення конгресу.

Держдеп уточнює, що нові санкції вводяться через використання нервово-паралітичної речовини “Новачок” у Солсбері проти громадян Росії в обхід міжнародного права і Конвенції про заборону використання хімічної зброї”.

Як повідомили ЗМІ з посиланням на джерела, нові обмеження розіб’ють на два етапи. Перша частина передбачає повну заборону на експорт в Росію електронних пристроїв і комплектуючих подвійного значення. До введення санкцій питання про експорт “чутливої продукції” (подвійного призначення) вирішувалося на індивідуальній основі в кожному окремому випадку.

Другий пакет введуть в силу через три місяці, якщо Росія не дасть гарантій не застосовувати хімзброю в майбутньому.

Обмежувальні заходи можуть включати зниження рівня дипломатичних стосунків, заборону на польоти в США російської авіакомпанії “Аерофлот” і майже повне припинення американського експорту.

В англійському місті Солсбері 4 березня були отруєні колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія, що спровокувало великий міжнародний скандал. Лондон вважає, що до отруєння Скрипалів речовиною А234 причетна російська держава, Москва це заперечує.