Уповноваженого РФ при ЄСПЛ попросили перевести Сенцова до кримської лікарні

Адвокат засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова попросила уповноваженого Росії при Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) Михайла Гальперіна сприяти його переведенню з колонії на Ямалі до цивільної лікарні у Криму.

“Адвокат правозахисної організації “Агора” Наташа Добрева попросила уповноваженого Росії при Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) Михайла Гальперіна сприяти переведенню українського режисера Олега Сенцова з колонії на Ямалі до цивільної лікарні у Криму”, – повідомив в своєму Telegram-каналі керівник “Агори” Павло Чіков в четвер.

“У листі адвоката (Гальперіну -ред.) як можливий варіант названий клінічний медичний багатопрофільний центр Святителя Луки в Сімферополі. Відзначається, що медцентр обраний, оскільки він оснащений всім необхідним, і Сенцову там буде забезпечено необхідний догляд. Також в Сімферополі знаходиться лікар, який має доступ до історії хвороби Сенцова”, – додав Чіков.

Нагадаємо, 8 серпня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до  голови Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президентові Росії Михайла Федотова обговорити «будь-які умови обміну Олега Сенцова».

Раніше сестра Сенцова Наталя Каплан повідомила, що він у «катастрофічно поганому» стані.

7 серпня адвокат Дмитро Дінзе після візиту до Сенцова заявив, що стан українського режисера погіршується. Після цього російські тюремники заявили, що стан режисера – задовільний.

​Сенцов був засуджений в Росії у серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, яке покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні і по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців.