Кучма: наша політична еліта не може об’єднатися для припинення війни на Донбасі

Другий президент України (1994-2005) Леонід Кучма відзначає нездатність українських політиків об’єднатися заради вирішення конфлікту на Донбасі, незважаючи на те, що ця проблема є першочерговою для держави.

“Я ніяк не можу зрозуміти – коли в країні йде війна, а наша політична еліта не може об’єднатися для вирішення цієї проблеми, яка є головною. А президентські, парламентські вибори, це вже потім”, – сказав Л.Кучма в інтерв’ю з нагоди свого 80-річного ювілею телеканалу ICTV у четвер, пише Інтерфакс.

Екс-глава української держави також висловив переконання, що пріоритетним завданням уряду має бути пошук шляхів поліпшення економіки країни.

“Треба щодня займатися економікою, треба подивитися, що у нас є і куди ми йдемо… Головна продукція, яку ми постачаємо до Європи – це мед і сировина. А нам необхідно мати конкретні ринки збуту продукції, яку ми хочемо виробляти. І це завдання уряду – знаходити проривні напрями, де ми можемо показати, що Україна є високотехнологічною державою, котра має достатню кількість фахівців”, – наголосив Л.Кучма.

Другий президент із жалем констатував відсутність серед українців віри у здатність чинної влади вирішити проблеми України.

“Хочу побажати, щоб День Незалежності (24 серпня – ред.) люди зустрічали з вірою в те, що влада зробить все залежне для появи надії, що проблеми будуть вирішені. Сьогодні, на жаль, такого настрою в українців немає. І ще – щоб влада завжди говорила правду”, – наголосив Л.Кучма.

Він також закликав владу приділяти більше уваги соціальним аспектам життя на Донбасі.

“Росії не потрібен Донбас, вона вкладає великі кошти, але що вона отримає? Там просто зруйнована територія, заводів практично немає, соціальна інфраструктура знищена, їм це не треба. Але їм треба через Донбас впливати на Україну. Їм треба, щоб нас взагалі не стало. Але ми цього, звичайно ж, не допустимо, однозначно”, – сказав Л.Кучма.

Він наголосив, що “українці налаштовані захищати Донбас до останнього, але владі необхідно приділяти увагу цьому регіону”.

“Щоб люди на підконтрольних нам територіях розуміли, що вони наші, щоб ми вже зараз почали ремонт доріг і шкіл. Питання блокади з нашого боку – це абсолютний абсурд. Кого ми блокуємо? Людей, які приїжджають за продуктами, щоб прогодувати сім’ю?”, – зазначив Л.Кучма.

Розповідаючи про стан виконання Мінських угод, другий президент наголосив, що порядок пунктів у документі не відповідає реальному порядку дій, які необхідно зробити.

“Це – мир, повне припинення бойових дій. Але на невиконанні першого пункту (припинення вогню і повне відведення сил і озброєння – ред.) і зупинилися”, – сказав Л.Кучма.