Суд закрив справу проти Кернеса

Суд закрив справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса через відмову прокуратури брати участь в дебатах.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Результат пошуку зображень за запитом "кернес"

Суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі Кернеса і його охоронців Віталія Бліннікова і Євгена Сміцького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

Рішення суду може бути оскаржене в Апеляційному суді Полтавської області протягом семи днів з дня його оголошення.

За версією прокуратури, Кернес і двоє його охоронців у березні 2014 року викрали і побили учасників Євромайдану Сергія Ряполова й Олександра Кутянина. 2 березня 2015 року Генеральна прокуратура України повідомила Кернеса про підозру, 26 березня того самого року справу було передано до суду.

Генеральна прокуратура України заявила, що рішення Київського районного суду Полтави про закриття кримінального провадження проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Блінникова і Євгена Сміцького за звинуваченням у викраденні і побитті учасників харківського Євромайдану в 2014 році є незаконним.

Заступник генерального прокурора Алла Стрижевська зазначила, що ГПУ вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України ”про сплановане суддею завідомо неправосудне рішення, що спричинило тяжкі наслідки”.