Ситник: НАБУ аналізує інформацію про зв`язки українських чиновників з Манафортом

Директор національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявляє, що відомство аналізує останню інформацію стосовно зв`язків українських чиновників з колишнім керівником виборчого штабу президента США Дональда Трампа та радником екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафонта, однак американський політтехнолог не є підслідним суб`єктом для справ, які розслідує Бюро.

Про це Ситник повідомив сьогодні на прес-конференції, пише Уніан.

За його словами, матеріали, які мали відношення до ”чорної бухгалтерії” Партії регіонів, спочатку були презентовані публічно народними депутатами та колишнім працівником СБУ, а потім потрапили до НАБУ. У тих матеріалах фігурувало прізвище Манафорта.

«В подальшому було дуже багато запитів з боку засобів масової інформації. Був дозвіл детектива, який розслідував на той час цю справу, і НАБУ дало підтвердження цієї інформації, що це прізвище (Манафорта – ред.) фігурує. Наслідком цього, для мене особисто стали два позови про визнання моїх дій незаконними і кримінальна справа про втручання у вибори президента США», – зазначив Ситник.

Він заявив, що не знає, що відбувається у справі про його «втручання у вибори».
При цьому директор НАБУ зауважив, що тоді для очолюваного ним відомства пріоритет полягав у розслідування причетності чинних чиновників до матеріалів, які містилися у «амбарній книзі Партії регіонів».

«Чиновники, які підслідні антикорупційному бюро», – додав він.

«Крім того, в основному там фігурували прізвища екс-чиновників… Манафорт – це не суб`єкт, який підслідний антикорупційному бюро, і дії, які йому інкримінуються, наскільки я знаю із засобів масової інформації, пов`язані з ухиленням сплати податків (в США), відмиванням коштів. Він не був державним чиновником, тобто навіть його дії формально не підслідні антикорупційному бюро», – сказав Ситник.

«Та інформація, яка була зараз оприлюднена, ми раніше про неї не знали. Тому це свіжа інформація, і ми її аналізуємо. Сама справа рішенням прокуратури передана до департаменту Горбатюка (Віктор Горбатюк – начальник Управління спецрозслідувань ГПУ – ред.) в Генеральну прокуратуру», – повідомив Ситник.
За його словами, остання інформація «достатньо цікава».

«Зараз почнемо її аналізувати і за наявності підстав вживати заходів», – наголосив директор НАБУ.

Він додав, що детективи НАБУ, які спочатку розслідували цю справу, були включені у групу слідчих Генпрокуратури з цього розслідування.

«Ті певні напрацювання, які були у детективів, коли справа була у нас, вони були реалізовані, і певним особам було оголошено про підозру», – підсумував Ситник.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Манафорт відкрив 30 рахунків в іноземних державах, щоб отримати гроші з України. 

Крім того, політтехнолог та лобіст Пол Манафорт, якого судять у США за кількома звинуваченнями, співпрацював 2014 року з мером Києва.

Нагадаємо, що Манафорта обвинувачують в ухилянні від сплати податків в період роботи лобістом на українську “Партію регіонів” і колишнього президента Віктора Януковича. Він нібито відмивав свої гонорари через офшори. За даними спецпрокурора Роберта Мюллера, Манафорт отримав за роботу на колишню українську владу 60 мільйонів доларів, передає Bloomberg. Після того, як Янукович в 2014 році втік з України, доходи Манафорта різко впали.

Розслідування зосереджено на консалтинговій роботі Манафорта в Україні і лише коротко торкається його участі в президентській кампанії. Мюллер планує викликати на засідання 35 свідків. Окрім того, свідчив колишній партнер Манафорта – лобіст Рік Гейтс.

Обвинувачення Полу Манафорту та його колишньому бізнес-партнеру Ріку Гейтсу було висунено в жовтні 2017 року. В обвинувальному висновку зазначалося, що Манафорт впродовж кількох років лобіював інтереси тодішнього президента України Віктора Януковича та Партії регіонів, не будучи зареєстрованим у США в якості “іноземного агента”, а також був причетний до відмивання коштів, ухиляючись від сплати податків.

Судові слухання у справі Манафорта почалися 31 липня і триватимуть приблизно три тижні