В центрі Бухареста мітингують за відставку уряду

У столиці Румунії проходить черговий мітинг, основна вимога маніфестантів — це відставка уряду, рух транспорту навколо центральної площі перекрито, повідомляє в неділю агентство Agerpres.

“Більше двох тисяч людей зібралися в неділю ввечері на площі Перемоги, де проходить новий антиурядовий мітинг. Рух транспорту на сусідніх вулицях заблоковано”, — сказано в повідомленні.

Протестувальники принесли з собою прапори Румунії, ЄС, НАТО, США, Англії та Канади, а також вувузели і барабани.

За порядок на площі відповідають жандарми, але є й представники поліції і SMURD.

Мітинги в Бухаресті розпочалися у п’ятницю, 10 серпня. Перший з них завершився безладами, в результаті постраждали 450 чоловік, 70 з них були госпіталізовані, у тому числі 11 жандармів.

Вимоги, з якими мітингувальники виходять на протести, що стосуються розпуску парламенту, дострокових виборів, незалежності юстиції, створення однопалатного парламенту, в який будуть входити 300 сенаторів і 100 з них будуть представниками діаспори (румуни з Франції, Італії, ФРН, США та ін).

Протестувальники висловлюють незадоволення податковою системою і пенсійною реформою, системою соціальної допомоги, наполягають на розвитку економіки, сільського господарства та підприємництва. При цьому виступають за демократію і розвиток партнерських відносин з ЄС і НАТО і просять ввести електронне голосування.