Російські судновласники призупинили вантажні перевезення в Україну

Російські судновласники призупинили вантажні перевезення в Україну після того, як танкер під прапором РФ був затриманий в порту Херсона через санкції, введених Києвом проти Москви.

Про це Reuters повідомили джерела.

Агентство пише, що дані системи стеження за судами показують, що деякі російські судна, власники яких не перебувають під санкціями, як і раніше йдуть в українські порти.

При цьому, галузеві джерела кажуть, що ряд російських судновласників, навіть якщо вони не перебувають під санкціями, припиняють перевезення на Україну через острах втратити свій вантаж.

“Звичайно, ми не поїдемо на Україну, ми призупинили перевезення на даний момент. Якщо знадобиться, ми будемо шукати інші напрямки (для вантажоперевезень) “, – сказало одне з джерел в судноплавної галузі.

Відзначається, що в період літньої річкової навігації російські судна зазвичай перевозять нафтопродукти з Туркменістану, частково за російськими внутрішніми водними шляхами, слідуючи потім через Азовське море в українські порти Одеса, Херсон і Миколаїв.

Російські судна також перевозять експортовану з України соняшникову олію, і ці операції також були припинені, стверджують джерела.

Нагадаємо, в травні 2018 року представництво президента України включило більше 700 компаній, в основному російських, до свого списку санкцій, в якому говориться, що цим організаціям, включаючи банки, транспорт, засоби масової інформації і оборонні компанії, заборонено займатися торгівлею на Україні, а їхні активи в Україні будуть заблоковані.

Багатьом російським компаніям уже довелося завершити свою діяльність, пов’язану з Україною, через санкції.

Крім того, в п’ятницю, 10 серпня 2018 року, в морському порту Херсона виявили російський танкер Механік Погодін з списку санкцій Ради нацбезпеки і оборони України. Судно «Механік Погодін», за даними українського омбудсмена, належить компанії «ВЕБ-лізинг», яка включена до списку санкцій від 26 липня 2018 року.