Парламент Словенії підтримав кандидатуру колишнього коміка на пост прем’єра

Парламент Словенії в п’ятницю більшістю в 55 з 90 депутатів проголосував за кандидатуру колишнього актора-пародиста і екс-мера провінційного міста Камник Мар’яна Шареца на пост глави уряду країни.

Шареца на минулому тижні підтримали п’ять партій парламенту лівої орієнтації, зібравши в його користь 43 підписи. Для обрання йому необхідно було заручитися більшістю в 46 голосів депутатів.

“Кандидатуру Шареца підтримали 55 депутатів парламенту, проти проголосували 31 депутат”, – передає національне агентство STA.

Відзначається, що Шарец відразу відправився за мандатом на формування уряду до президента Борута Пахора, де пообіцяв “зробити все, щоб всім було краще”. Він також назвав п’ятничне голосування першим кроком до створення 13-го кабінету міністрів Словенії.

Новий кабінет міністрів Словенії повинен бути сформований за підсумками парламентських виборів 3 червня, на яких партія кандидата в прем’єри “Список Мар’яна Шареца” посіла друге місце. Раніше мандат на формування кабінету міністрів отримував лідер партії-переможниці на виборах Словенської демократичної партії (SDS), двічі колишній прем’єр-міністр Янез Янша. Однак в кінці липня він повідомив президента, що йому не вдається зібрати більшість в 46 голосів в парламенті країни.

Мар’ян Шарец у віці 40 років стане наймолодшим прем’єром в історії Словенії, а країною вперше буде управляти уряд меншості. Політик є випускником люблінської Академії театру, радіо, кіно і телебачення. Громадськості найбільше запам’ятався, як пародист відомих діячів, включаючи найвідоміших словенських політиків. Він пішов в політику в 2010 році, був обраний на посаду мера Камник, яку займав до входження в парламент в цьому році. Шарец виставляв свою кандидатуру на виборах президента країни в 2017 році, вийшов у вирішальний другий тур, але програв чинному президенту Пахору.