В Україні заборонили ліки російського виробництва

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила ввозити і реалізувати в країні більше 40 препаратів російського виробництва як ліки “неналежної якості, які порушують вимоги законодавства”.

Про це йдеться в указі відомства, опублікованому в п’ятницю.

“Забороняється реалізація, зберігання та застосування лікарських препаратів, зазначених у додатку до даного розпорядження. Суб’єктам господарської діяльності невідкладно, після одержання розпорядження, перевірити наявність зазначених препаратів і вжити заходів щодо вилучення їх з обігу для подальшої утилізації або знищення”, – сказано в документі.

В заборонений список, зокрема, потрапили антибактеріальні препарати, імуномодулятори та протизапальні засоби (“Головата”, “Іммуномакс”, “Імунофан”, “Панавір”), спазмолітики (“Галідор”), метаболічний препарат “Гліцин”, вакцини і препарати проти кліщового енцефаліту та інші. Крім російських ліків заборонені також медикаменти виробництва Польщі, Угорщини, Франції, Німеччини та ряду інших країн.

Раніше на Україні неодноразово звучали ініціативи щодо заборони поставок в країну російських ліків. Так, в липні 2017 року, міністерство охорони здоров’я України звернулося до уряду з пропозицією призупинити продаж ліків, вироблених в РФ. Міністерство також порадило фармкомпаніям перереєструвати препарати з реєстраційними свідоцтвами Російської Федерації, щоб “вилучити виробників/ заявників Росії з реєстраційних матеріалів зареєстрованих на Україні лікарських засобів”.