Пекін висловив протест Вашингтону через публікацію доповіді Пентагону про армію Китаю

Китай висловлює рішучий протест у зв’язку з публікацією Міноборони США доповіді про збройні сили КНР у якій наголошується, що протягом останніх трьох років Народно-визвольна армія Китаю значно розширила зону проведення своїх морських операцій та шляхом навчань відпрацьовує можливість нанесення ударів по цілям США та їх союзників.

Про це повідомляє “РІА.Новини”.

“У доповіді США щодо військового будівництва КНР робляться безвідповідальні висловлювання, що стосуються захисту Китаєм територіальної цілісності і суверенітету. Китай щодо цього висловлює рішучий протест”, — зазначив офіційний представник МЗС КНР Лу Кан.

За його словами, “Китай твердо дотримується мирного шляху розвитку, суворо керується мирним курсом національної оборонної політики, завжди є поборником миру в усьому світі і мирного розвитку, а також захисником міжнародного порядку”.

Лу Кан наголосив на тому, що “основною метою поступального розвитку китайської армії є захист національної незалежності, суверенітету і територіальної цілісності. Це законні права суверенної держави, і в цьому немає нічого, що заслуговує осуду”.

“Ми наполягаємо на тому, щоб США відмовилися від мислення часів холодної війни і застарілої ідеї „гри з нульовою сумою“, об’єктивно і раціонально підходили до стратегічних намірів Китаю і питань розвитку армії КНР, припинили триваючу рік за роком публікацію безвідповідальних доповідей і зробили реальні дії для захисту відносин двох країн і міжармійських зв’язків”, — сказав офіційний представник МЗС КНР.