Присяжні продовжать обговорювати вердикт Манафорту 20 серпня

Після двох днів обговорення щодо вердикту у справі екс-керівника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта присяжні федерального окружного суду Александрії в штаті Вірджинія у п’ятницю, 17 серпня, пішли на перерву на вихідні.

Планується, що вони продовжать радитися щодо вердикту вранці у понеділок, 20 серпня, повідомив суддя, інформує агентство Reuters.

Напередодні суддя Т.С. Елліс повідомив, що отримував погрози у зв’язку з процесом над Манафортом.Тому з міркувань безпеки він відмовився назвати пресі імена присяжних. Раніше президент США Дональд Трамп назвав процес над Манафортом “дуже сумним”, а самого політтехнолога та лобіста – “дуже хорошою людиною”.

Судовий процес над Манафортом, до якого призвело розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера щодо ймовірного втручання Кремля у президентські вибори в США 2016 року, триває в федеральному окружному суді Александрії. Як повідомлялося раніше, у вересні під час слухань в іншій справі Манафорт постане перед окружним судом округу Колумбія.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Манафорт відкрив 30 рахунків в іноземних державах, щоб отримати гроші з України. 

Крім того, політтехнолог та лобіст Пол Манафорт, якого судять у США за кількома звинуваченнями, співпрацював 2014 року з мером Києва.

Нагадаємо, що Манафорта обвинувачують в ухилянні від сплати податків в період роботи лобістом на українську “Партію регіонів” і колишнього президента Віктора Януковича. Він нібито відмивав свої гонорари через офшори. За даними спецпрокурора Роберта Мюллера, Манафорт отримав за роботу на колишню українську владу 60 мільйонів доларів, передає Bloomberg. Після того, як Янукович в 2014 році втік з України, доходи Манафорта різко впали.

Розслідування зосереджено на консалтинговій роботі Манафорта в Україні і лише коротко торкається його участі в президентській кампанії. Мюллер планує викликати на засідання 35 свідків. Окрім того, свідчив колишній партнер Манафорта – лобіст Рік Гейтс.

Обвинувачення Полу Манафорту та його колишньому бізнес-партнеру Ріку Гейтсу було висунено в жовтні 2017 року. В обвинувальному висновку зазначалося, що Манафорт впродовж кількох років лобіював інтереси тодішнього президента України Віктора Януковича та Партії регіонів, не будучи зареєстрованим у США в якості “іноземного агента”, а також був причетний до відмивання коштів, ухиляючись від сплати податків.

Судові слухання у справі Манафорта почалися 31 липня і тривали приблизно три тижні.

Обвинувачення завершило допит свідків у справі колишнього глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта.