Болтон: одна з найважливіших завдань США – не допустити появи ядерної бомби в Ірані

Недопущення появи ядерної зброї і засобів його доставки до Ірану є “питанням найвищої важливості” для американської адміністрації, заявив у понеділок помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон перед початком переговорів у Єрусалимі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху.

“Для Вашингтона питанням найвищої важливості є недопущення появи у Тегерані ядерної зброї і можливостей по його доставці, – сказав Болтон. – Саме тому президент США Дональд Трамп вийшов з ядерної угоди з Тегераном і відновив економічні санкції проти Ірану”. Помічник Трампа з нацбезпеки додав, що США “працювали зі своїми друзями в Європі для переконання їх у необхідності зробити більш серйозні кроки проти іранських програм з ядерної зброї і балістичних ракет”.

Болтон заявив, що у Вашингтоні “продовжують турбуватися з приводу центральної ролі Ірану в якості банкіра міжнародного тероризму і його залученості у військову активність в Іраку, Сирії, Ємені та Лівані разом з рухом “Хезболлах”. “Усі ці загрози в регіоні є глобальними із-за ризику міжнародного тероризму та можливого використання терористами зброї масового знищення”, – зазначив помічник Трампа.

Він зазначив, що “альянс між Ізраїлем і США ніколи не був сильніше”. “Президент Трамп зробив це наріжним каменем у своїй політиці, як ви ізраїльтяни зробили наріжним каменем своєї”, – додав він, звертаючись до Нетаньяху.

Ізраїльський прем’єр подякував американську США за вихід з угоди щодо ядерної програми Тегерана і відновлення санкцій проти Ірану. “Я вважаю рішення Трампа вийти з катастрофічної угоди з Іраном історичною віхою”, – сказав Нетаньяху.