Перший політ індійського винищувача п’ятого покоління запланований на 2032 рік

Винищувач п’ятого покоління, повністю індійської розробки AMCA (Advanced Medium Combat Aircraft), здійснить перший політ в 2032 році.

Як повідомляє в понеділок газета The Hindu, розробка нового літака, який буде використовувати технології радіолокаційної малопомітності “стелс”, вже йде повним ходом.

За даними видання, що посилається на джерело в оборонній промисловості, спочатку на літак встановлять два двигуна американської компанії “General electric”, які потім замінять на індійські.

“Спочатку літак злетить з двома двигунами GE-414. Як тільки ми розробимо наш власний двигун, який пізніше зможе замінити цей двигун. Ми очікуємо перший політ в 2032 році”, – наводить газета слова джерела.

Співрозмовник газети зазначив, що новий індійський винищувач буде використовувати геометричну технологію малопомітності, при якій забезпечується відображення хвиль в бік від РЛС. При його розробці буде враховуватися досвід створення легкого індійського винищувача “Теджас” та інші напрацювання. За словами джерела, ВПС країни вже виділили землю для Індійської організації оборонних досліджень і розробок для роботи над проектом.

Індійська програма створення винищувача п’ятого покоління AMCA стартувала в 2008 році. Передбачалося, що вона замінить у ВПС Індії цілий ряд літаків. У ЗМІ раніше повідомлялося, що перший політ AMCA намічений на 2023-2024 роки, проте потім з’явилася інформація, що проект заморожений.