Український олігарх придбав квитки на інавгурацію Трампа за 50 тис. дол

Сем Паттен, колишній партнер американського лобіста, екс-очільника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, через підставну особу придбав квитки на інавгурацію за 50 000 доларів для українського олігарха, чиє ім’я не називається.

Про це повідомляє видання Голос Америки. Раніше Паттен визнав себе винним у наданні лобістських послуг у США клієнтам з України без необхідної реєстрації, як цього вимагає американське законодавство.

Відповідно до заяви обвинувачення, Паттен намагався приховати джерело платежу у 50 000 доларів за 4 квитки на президентську інавгурацію. Квитки було придбано через американського громадянина тому що Інавгураційний комітет не приймає гроші від іноземних громадян, але дозволяє іноземцям відвідувати інавгурацію, якщо вони самі не платили за квитки.

Повідомляється, що Паттену було відшкодовано його витрати з рахунку на Кіпрі.

Раніше стало відомо, що Паттен визнав себе винним у порушенні закону про реєстрацію закордонних агентів у США, який регулює лобізм в інтересах закордонних урядів. Звинувачення були пов’язані із його роботою в інтересах “Опозиційного блоку” та українського олігарха, чиє ім’я не вказується.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Манафорт відкрив 30 рахунків в іноземних державах, щоб отримати гроші з України. 

Крім того, політтехнолог та лобіст Пол Манафорт, якого судять у США за кількома звинуваченнями, співпрацював 2014 року з мером Києва.

Нагадаємо, що Манафорта обвинувачують в ухилянні від сплати податків в період роботи лобістом на українську “Партію регіонів” і колишнього президента Віктора Януковича. Він нібито відмивав свої гонорари через офшори. За даними спецпрокурора Роберта Мюллера, Манафорт отримав за роботу на колишню українську владу 60 мільйонів доларів, передає Bloomberg. Після того, як Янукович в 2014 році втік з України, доходи Манафорта різко впали.

Розслідування зосереджено на консалтинговій роботі Манафорта в Україні і лише коротко торкається його участі в президентській кампанії. Мюллер планує викликати на засідання 35 свідків. Окрім того, свідчив колишній партнер Манафорта – лобіст Рік Гейтс.

Обвинувачення Полу Манафорту та його колишньому бізнес-партнеру Ріку Гейтсу було висунено в жовтні 2017 року. В обвинувальному висновку зазначалося, що Манафорт впродовж кількох років лобіював інтереси тодішнього президента України Віктора Януковича та Партії регіонів, не будучи зареєстрованим у США в якості “іноземного агента”, а також був причетний до відмивання коштів, ухиляючись від сплати податків.

Судові слухання у справі Манафорта почалися 31 липня і тривали приблизно три тижні.

Обвинувачення завершило допит свідків у справі колишнього глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта.

Президент США Дональд Трамп заявив в інтерв’ю телеканалу Fox News, що розгляне питання помилування колишнього керівника свого передвиборчого штабу Пола Манафорта, якому загрожує до 80 років в’язниці. Адвокати Манафорта обговорювали можливість угоди зі слідством.