Суд Швеції відновив стягнення $2,6 млрд боргу з Газпрому

Апеляційний суд у Швеції розглянув аргументи НАК НАфтогазу і відмінив своє рішення про тимчасове призупинення примусового виконання у Швеції рішення арбітражу, за яким Газпром має заплатити вже більше $2,6 млрд.

Про це написав комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook.

“Ми ще раз довели всім, що Газпром має невідкладно виконати рішення арбітражу. Ну а поки ми продовжуємо примусове виконання по всіх країнах…”, – написав Вітренко.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” за позовом до “Газпрому”. “Нафтогаз” домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання “Газпромом” узгоджених обсягів газу для транзиту. Також “Газпром” має сплатити 2,56 млрд дол. на користь “Нафтогазу”.

Проте “Газпром” після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК “Нафтогаз України”. Після цього Україна конфіскувала всі кошти російської компанії, які були на території України.

“Нафтогаз” повідомив про арешт голландських активів “Газпрому” для виплати Україні 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу. У зв’язку з цим “Газпром” звернувся до швейцарського суду зі скаргою щодо арешту активів.

У червні 2018 року комерційний суд Лондона дозволив заморозити активи ПАТ “Газпром” (РФ) на території Великої Британії за клопотанням НАК “Нафтогаз України”. Заморожування активів спрямоване на виплату 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу.