НАТО виступає проти втручання Росії у внутрішні справи України

Заступник генерального секретаря Організації північноатлантичного договору (НАТО) з політичних питань та політики безпеки, посол Алехандро Альваргонсалес заявляє, що Альянс виступає проти втручання Росії у внутрішні справи України для вирішення її майбутнього.
Як передає УНІАН, про це представник Північноатлантичного альянсу сказав на конференції у Києві.

Зокрема, його запитали, як Україна може бути запрошеною приєднатися до Альянсу, коли вона по суті перебуває у стані ”гарячої війни” з Москвою.

Альваргонсалес наголосив, що Росія скоювала злочини проти міжнародного права впродовж останніх кількох років, зокрема, в Україні – починаючи з 2014 року, але також і раніше – в Грузії у 2008 році.

”Росія має ідею, що вона може не лише втручатися, але може виступати арбітром у ситуації і вирішувати майбутнє у міжнародних відносинах для будь-якої сусідньої держави, і це ми відхиляємо”, – заявив Альваргонсалес.

Він зауважив, що на думку РФ, коли сусідні країни ”стають ближчими” до Альянсу, ці країни стають ”небезпекою” для Росії.

”Відповідь, яку вони мають отримати, полягає в тому, що це не НАТО розширюється на схід, а схід приєднується до НАТО, тому що там бачать кращі гарантії для їхньої безпеки, їхнього процвітання і демократії”, – заявив представник Альянсу.

У цьому зв`язку він висловив переконання, що у таких умовах Росія має зрозуміти причини, чому сусідні країни на сході Європи хочуть приєднатися до НАТО.
”І я думаю, що це є основою проблеми, це те, що ми маємо підтримати – свободу країн обирати власне майбутнє”, – наголосив він.

Окремо посол нагадав, що на останньому саміті НАТО у Брюсселі, який відбувся у липні, Альянс знову підтвердив визнання прагнень України приєднатися до НАТО, нагадавши про рішення Бухарестського саміту про політику ”відкритих дверей”.
Він додав, що на шляху до членства України до НАТО будуть складнощі, але ”ми усі сподіваємося, що це стане реальністю”.