Кабмін направив проект Держбюджету на 2019 рік до ВР

Кабінет міністрів України направив на розгляд до парламенту проект бюджету на 2019 рік.

Про це під час позачергового засідання уряду заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Так виглядає проект бюджету, який ми направляємо на розгляд до парлементу. Далі у нас буде до трьох місяців баталій для його прийняття… Як завжди ми подаємо його вчасно. Ми будемо взаємодіяти з комітетами, фракціями, щоб бюджет був реалістичним. Є пропозиція на цьому засіданні затвердити бюджет і направити його у парламент. Є заперечення? Немає. Тоді ми підготували проект бюджету і направляємо його в парламент”, – сказав Гройсман.

Прем’єр-міністр України розповів, що проект державного бюджету на 2019 рік передбачає збільшення мінімальної заробітної плати до 4173 грн з 1 січня.

«Зросте мінімальна заробітна плата. Вона сьогодні становить 3723 грн. Вже з 1 січня 2019 року за нашою пропозицією, яку ми подаємо до парламенту, – 4173 грн. Це той показник, який є реалістичним і покладено в основу», – сказав він.

Крім того, Гройсман зазначив, що Кабмін пропонує в держбюджеті збільшити витрати на освіту до 242,1 млрд грн, на охорону здоров`я – до 92,3 млрд грн. “В рамках реформи системи охорони здоров`я вже приблизно 18 млн людей уклали договори зі своїми лікарями, а до кінця року очікується 20 млн договорів. На програму «Доступні ліки» уряд планує направити 1 млрд грн, на діагностику за направленням сімейного лікаря, яка з 2019 року має стати безкоштовною, – 2 млрд грн, на пілотний проект реформування системи екстреної медичної допомоги в п`яти-шести областях – 1 млрд грн, а також 15,3 млрд грн на фінансування первинної медичної допомоги. На модернізацію початкової школи планується направити 1 млрд грн, а загальний ріст витрат на освіту становитиме 27,8 млрд грн”, – відзначив Гройсман.

Крім того, Кабінет міністрів пропонує спрямувати на будівництво доріг 56 млрд грн. ”Ми кілька років як масштабно підійшли до будівництва нових доріг. І наступного року ми не відходитимемо від цього пріоритету. Ми розуміємо, що якість доріг – це питання життя українських водіїв, і також не варто забувати, що це і судини нашої національної економіки… Нові дороги і український Дорожній фонд зросте на 8,3 млрд грн наступного року і дорівнюватиме 56 млрд грн”, – сказав Гройсман.

За словами глави уряду, на дороги місцевого значення з держбюджету буде спрямовано 17,7 млрд грн.

”Тут ми вимагатимемо якості, своєчасності та пріоритетів виконання робіт, щоб чиновники ні до себе додому будували дороги, а для людей. Ми ставимо питання про будівництво доріг між районними центрами. Окремо хочу сказати, що 2,5 млрд грн ми спрямуємо на безпеку на дорозі”, – сказав прем`єр.

Кабмін пропонує, підкреслив Гройсман, у держбюджеті на 2019 рік збільшити видатки на оборону на 18% – до 209,5 млрд грн.

“Беззаперечним пріоритетом залишається українська армія. Витрати на цей напрямок становитимуть 209,5 млрд грн … загальне зростання становитиме 31,5 млрд грн», – сказав Гройсман.

Уряд пропонує в державному бюджеті на 2019 рік спрямувати на програми з енергоефективності 2 млрд грн. «1,6 млрд грн на Фонд енергоефективності та 0,4 млрд грн на «теплі кредити». При цьому ми будемо ще балансувати дані цифри залежно від того, коли почне роботу Фонд енергоефективності», – сказав Гройсман.

Прем`єр зазначив, що 1 млрд грн планується направити на розвиток кінематографа, 0,5 млрд грн – на формування громадської бюджету для збереження культурної спадщини в регіонах України.

Також Уряд пропонує в рамках держбюджету-2019 рік підвищити витрати на соціальну сферу до 301,8 млрд грн.

У Проекті передбачено зростання місцевих бюджетів на 41 млрд грн.

Проект державного бюджету на 2019 рік передбачає зменшення державного боргу до 52,2% ВВП, повідомив прем`єр-міністр. ”Наша стратегія, закладена в цей бюджет, – це зменшення державного боргу щодо ВВП. Це означає, що все менше будемо винні зовнішньому світу і більше грошей буде звільнятися, які ми будемо направляти на нову якість освіти, охорони здоров`я, додаткове забезпечення українського війська та виконання нашого соціального контракту з суспільством – доходи людей мають зростати, а інфляція має бути помірною. у 2014 держборг сягав 80% ВВП … На 2019 рік ми передбачаємо, що він становитиме 52,2% і менше 50% у 2020 році. Це абсолютно реалістично”, – сказав Гройсман.