У Британії заявили, що ЄС не надав реальних альтернатив її пропозицій по Brexit

Лондон поки не отримав від Брюсселя реальних альтернатив своїх пропозицій за умовами Brexit, які в ЄС вважають неприйнятними.

Про це заявив британський міністр з питань Brexit Домінік Рааб.

“Ми вже пішли на дуже великий компроміс, представивши свої пропозиції в Чекерсе [урядової резиденції, де в липні був вироблений британський проект угоди з ЄС по Brexit]. Ми активно взаємодіємо і хотіли б почути більше предметної критики нашого плану, проте поки не бачимо, щоб були представлені реальні альтернативи”, – сказав він.

Рааб підкреслив, що Великобританія не має наміру йти на подальші поступки і не дозволить Брюсселю, який не бажає змінювати свою переговорну позицію, крок за кроком “розчленувати” пропозиції Лондона. За його словами, дії Євросоюзу змушують сумніватися в тому, що там з усією серйозністю ставляться до суті переговорів. Разом з тим Рааб підкреслив, що Сполучене Королівство зацікавлене в їх продовженні.

На неформальному саміті глав держав і урядів ЄС, що проходив у Зальцбурзі 19-20 вересня, лідери ЄС і Великобританії ясно дали зрозуміти, що готуються до сценарію, при якому не зможуть досягти угоди за умовами Brexit, так як в даний час не згодні з пропозиціями один одного з головних тем. Так, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що пропозиції Великобританії по єдиному європейському ринку та ірландської кордоні неприйнятні.

Британський прем’єр Тереза Мей пообіцяла, у свою чергу, що Великобританія найближчим часом представить нові пропозиції для вирішення проблеми кордону на острові Ірландія після Brexit. Вона не привела до яких-небудь подробиць, але підкреслила, що не сприймає варіант вирішення цієї проблеми, при якому при відсутності угоди про Brexit Північна Ірландія автоматично залишається частиною єдиного ринку ЄС.

Офіційні переговори між Лондоном і Брюсселем щодо умов, на яких Великобританія вийде з ЄС, почалися 19 червня 2017 року в бельгійській столиці. За рік до цього на референдумі з цього питання в Британії перемогу з результатом 51,9% здобули противники євроінтеграції. Переговори по Brexit повинні тривати до листопада 2018 року, після чого досягнуту угоду повинні схвалити Європарламент і Вестмінстер. Сам Brexit пройде 29 березня 2019 року, потім, згідно з планом, повинен настати перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року.