Парубій розповів, коли в Конституції появиться курс України до НАТО

Остаточно зміни до Конституції про закріплення курсу України до Європейського Союзу і Північноатлантичного альянсу можуть бути прийняті наприкінці зими чи навесні.

Про це в п’ятницю, 21 вересня, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу Рада.

Зокрема, він зазначив, що такі зміни до Конституції мають фундаментальне і стратегічне значення для України.

“І я пишаюся тим, що парламент дав 321 голос на першому етапі”, – сказав спікер.

При цьому він нагадав, що зміни до Конституції приймаються в декілька етапів: “Перший, який ми здійснили, то напрямок питання до Конституційного суду, потім висновок КСУ, ще одне голосування у 226 і потім на наступній сесії – голосування в 300 голосів”.

Голова ВРУ заявив, що остаточне рішення не може бути проголосоване на поточній сесії.

“Це буде зроблене навесні або наприкінці зими”, – зазначив Парубій.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, ВР включила до порядку денного 9-сесії ВР восьмого скликання та направили до КС законопроект про внесення змін до Конституції (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та в Організації Північноатлантичного договору), реєстр. № 9037.

Законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації  цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави. Пропонується також виключити з Конституції України положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.