Заступник генпрокурора США збирався таємно записувати розмови з Трампом

У травні 2017 року, незабаром після того, як президент Дональд Трамп звільнив з посади директора ФБР Джеймса Комі, заступник генпрокурора США Рід Розенстайн обговорював з колегами під час робочих нарад можливість запису його розмови з Дональдом Трампом.

Це, як тоді стверджував Розенстайн, допомогло б зібрати достатньо доказів для застосування до Трампа 25-й поправки до Конституції (вона дозволяє усунути президента США від влади). Про це з посиланням на кілька добре поінформованих джерел написала газета New York Times.

Розенстайн, пише газета, обговорював можливість запису розмов з Трампом і застосування 25-й конституційної поправки в бесідах і на зустрічах з іншими керівниками Міністерства юстиції та ФБР. Виданню вдалося ознайомитися з текстом службової записки, написаної тодішнім в.о. директора ФБР Ендрю Маккейб. У документі засвідчені «коментарі і дії, вчинені Розенстайном». За даними газети, кілька таких записок виявилися в розпорядженні спецпрокурора США Роберта Мюллера, який веде розслідування можливих російських зв’язків передвиборного штабу Трампа.

Рід Розенстайн після публікації в NYT виступив зі спростуванням фактів, наведених в статті. Він заявив, що публікація «недостовірна і фактично некоректна».

За словами Розенстайна, він не збирається давати інші коментарі про статтю, «заснованої на даних від анонімних джерел, які, очевидно, налаштовані проти Мін’юсту США і переслідують свої власні цілі». У заяві Розенстайна також стверджується, що ніяких підстав для застосування до Трампа 25-й поправки до Конституції і відсторонення його від влади немає.

У Білому домі поки не прокоментували статтю, опубліковану New York Times. Рід Розенстайн неодноразово піддавався критиці з боку президента Трампа за підтримку розслідування спецпрокурора Мюллера. За даними газети, він недавно організував співпрацю екс-глави виборчого штабу Трампа Пола Манафорта зі слідством.