Новий супутник НАСА виявив дві схожі на Землю планети

Супутник TESS знайшов дві планети, схожих на Землю.

Про це йдеться в офіційному каналі Twitter, присвяченому роботі супутника НАСА.

Першу планетту знайшли 19 вересня. У повідомленні її назвали “супер-Землею”. Вона обертається навколо зірки Пі Столова гора в сузір’ї Столова гора на відстані близько 60 світлових років від Землі.

За даними НАСА, її маса і радіус свідчать про щільності, порівнянної з щільністю води, що говорить про можливу наявність там води або газів.

Іншу знахідку назвали “гарячою землею”.

“Друга планета-кандидат виявлена! Трохи більше, ніж Земля, ця планета робить оборот навколо LHS 3844, карликової зірки класу М в 49 світлових років звідси, кожні 11 годин”, — наголошується в повідомленні.

“Мисливець за планетами”
Апарат TESS в НАСА називають “мисливцем за планетами”. Очікується, що він стане “новим кроком у пошуку небесних тіл за межами Сонячної системи, так званих екзопланет.

Його запустили в квітні цього року. TESS буде досліджувати близько 200 тисяч зірок в районі Сонця. Вчені розраховують, що отримані апаратом дані дозволять уточнити і значно збільшити число відомих екзопланет і створять основу для майбутніх досліджень.

Як стверджують в НАСА, TESS буде вести спостереження практично за всім небом, покриваючи в 350 разів більше космічного простору, ніж космічний телескоп  “Кеплер”. У розробці місії супутника і створення апарату брали участь більше десяти університетів і науково-дослідних центрів по всьому світу.