Росія виходить з американського проекту навколомісячної станції

Москва не буде брати участь в програмі NASA Lunar Orbital Platform-Gateway, призначеної для дослідження Місяця, заявив глава Роскосмосу. Росія запропонує свій проект навколомісячної станції.

Росія не буде “на другорядних ролях” брати участь в програмі США Lunar Orbital Platform-Gateway по створенню міжнародної населеної навколомісячної станції. Про це глава Державної корпорації з космічної діяльності “Роскосмос” Дмитро Рогозін заявив в суботу, 22 вересня, в Королеві, пише DW.

За його словами, РФ має намір запропонувати власний проект орбітальної платформи.

“Ми створюємо свою транспортну систему”, – підкреслив він. Чи буде це російська або міжнародна станція – це предмет переговорів, зазначив Рогозін.

Можливо, мова піде про програму співпраці з країнами-партнерами Росії по БРІКС (Бразилія, Індія, Китай і ПАР). При цьому Рогозін не виключив взаємодії в рамках нового проекту і з Національним управлінням з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) Сполучених Штатів на умовах Москви. Переговори з керівником NASA Джимом Брайденстайном заплановані на 11 жовтня.

Lunar Orbital Platform-Gateway – програма США, на початковому етапі призначена для вивчення Місяця і далекого космосу, а пізніше створювану в її рамках станції передбачається використовувати при пересадках в ході польотів на Марс.