“АІС” створив конфлікт інтересів “Укрсиббанку” та “Альфабанку”

Важливим елементом схеми ухилення засновників групи АІС Дмитра Святаша та Василя Полякова від погашення заборгованості за кредитом підприємств групи на загальну суму 50 млн дол., виданим у 2007-2008 рр. АТ “УкрСиббанк” було провокування конфлікту інтересів між цим банком і “Альфа-Банком”.

На поточному тижні про це повідомили під час зустрічі з журналістами представники топ-менеджменту DCH – в даний час власника прав на стягнення зазначених проблемних кредитів.

Компанія DCH на своєму офіційному сайті розмістила алгоритм, за допомогою якого Святаш і Поляків нібито ухилялися від погашення своїх зобов’язань.

Першим кроком вказується дефолт компанії, її відмова від виконання зобов’язань перед “УкрСиббанком”, вихід з Корпорації АІС майже всіх учасників, її перейменування і введення мораторію на виконання вимог кредиторів.

Потім, за інформацією компанія, перша перепродаж заставного майна, яка сталася за підробленим рішенням суду, після чого почалося поділ і дроблення майна з допомогою безлічі операцій купівлі-продажу. Метою цього, як припускають в DCH, була зміна реєстраційних номерів об’єктів і адрес.

Також, не заперечуючи сам факт видачі поручительств, поручителі протягом 10 років в судовому порядку домагаються скасування необхідності виконання своїх зобов’язань під формальними приводами, йдеться в офіційній заяві DCH.

Як розповіли представники DCH, з групою АІС співпрацював цілий ряд банків-кредиторів: “Альфа-банк”, “Сведбанк”, ВТБ.

За інформацією директора юридичного департаменту DCH Олени Лисицький в жовтні 2014 року власники “АІС” обіцяли передати “АльфаБанку” у якості кредитного застави об’єкти нерухомості, які перебували в іпотеці “Укрсиббанку”. Як було заявлено на прес-конференції, для цього шляхом підроблених рішень судів дана нерухомість була оформлена на підставні компанії із зміною реєстраційних номерів у державному реєстрі. “АльфаБанк” підтвердив готовність прийняти ці, начебто “чисті” активи в якості забезпечення кредиту, хоча, на момент підписання відповідної угоди суд заарештував вже дані об’єкти нерухомості за позовом “Укрсиббанку”.

Таким чином, на думку члена ради директорів DCH Костянтина Петровського, вищевказані дії боржників фактично можна вважати спробою спровокувати конфлікт “Укрсиббанку” і “Альфабанк”. Невстановлені особи незаконно вивели нерухомість, іпотечні об’єкти “Укрсиббанку”, розбили її на кілька нових реєстраційних номерів за тими ж адресами і запропонували в заставу під кредити “АльфаБанку”. У компанії вважають, що, ймовірно, була сконструйована схема, при якій виникне конфлікт між банками.

Наголошується, що в 2016 р. було досягнуто угоду про реструктуризацію заборгованості АІС за кредитами “Укрсиббанку”. Однак, за кілька днів до здійснення транзакції “АльфаБанк” подав дев’ять позовів про стягнення заборгованості з вимогою арешту майна і через позов вХозяйственный суд міста  Києва заарештував іпотечну нерухомість “Укрсиббанку”. Після чого боржники проігнорували попередні домовленості про погашення заборгованості і припинили переговори. “На жаль, як мінімум, за рамки ділової етики і традицій цивілізованого підприємництва в даному разі вийшла не тільки АІС, але і “Альфа-Банк”, – підсумовують в DCH.

Враховуючи роль групи DCH у створенні “Укрсиббанку” і моральні зобов’язання перед BNP Paribas (DCH і BNP Paribas перед повної продажем банку кілька років спільно управляли), в 2017 р., DCH викупила право вимоги проблемних боргів АТ “УкрСиббанк” і продовжує домагатися справедливості. Про це також йдеться в заяві DCH на офіційному сайті.  “DCH є добросовісним набувачем боргових зобов’язань. І винесення справедливих судових рішень по стягненню боргів підприємств “АІС” буде сприяти поліпшенню інвестиційного іміджу України в очах інвесторів”, – йдеться в заяві.

В  2012 р. з питання боргів АІС тодішнього уряду звертався цілий пул кредиторів, а не тільки Укрсиббанк, в їх числі Олександр Луканов (президент, головний керуючий директор ВАТ “Альфа-Банк”), Вадим Пушкарьов (голова правління ВАТ “ВТБ Банк”), Сергій Панов (в. о. голови правління УкрСиббанк BNP Paribas Group), Олена Єфремова (в. о. виконавчого директора НАБУ. Приводом для спільного публічного звернення стали факти злісного ухилення від виконання кредитних зобов’язань компаніями, які входять до групи “АІС”.