Хейлі: у Сирії не застосовують хімічну зброю завдяки Трампу

Ніхто в Сирії не хоче знову застосовувати хімічну зброю тому, що погрози президента США Дональд Трампа вжити заходів у відповідь здобули дію.

З таким твердженням виступила в неділю постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі в інтерв’ю телеканалу CBS.

За її словами, США хочуть переконатися, що в Сирії “не використовується хімічна зброя”. Вона нагадала, що американська влада двічі завдавала ударів по цілях в Сирії у відповідь на атаки із застосуванням отруйних речовин, відповідальність за які поклали на Дамаск.

“Два рази нам кидали виклик у зв’язку з цим, і два рази ми відповідали. Тому я думаю, що все на місцях в Сирії… не хочуть знову ризикувати з хімічною зброєю, тому що президент Трамп прийме відповідні заходи”, – зазначила речник.

Як заявила Хейлі, США в Сирії також ставлять собі за мету “скорочення впливу Ірану” і боротьбу з терористичним угрупуванням “Ісламська держава”. “Нам ще потрібно трохи попрацювати для скорочення впливу Ірану. З приводу розгрому ІД – ми майже у мети, і це, звичайно, буде перемогою”, – вважає дипломат.

18 вересня на засіданні Ради Безпеки ООН, постпред РФ Василь Небензя заявив, що бойовики і активісти організації “Білі каски” продовжують готувати провокацію з хімічною зброєю в зоні деескалації в Ідлібі.