ЦРУ активізує збір інформації про Росію, Китай, Іран і КНДР

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США розширить масштаби збору інформації про Росію, Китай, Іран і КНДР.

Як повідомила в понеділок телекомпанія NBC, про це заявила директор ЦРУ Джина Хеспел у своєму першому публічному виступі в Університеті Луїсвилла (штат Кентуккі).

За її словами, ЦРУ “направить більше ресурсів на збір інформації про найбільш складні країни”. “Наші зусилля, націлені на заповнення прогалин в розвідувальній інформації, що стосується цих складних країн, виявилися протягом останніх років відсунутими на другий план в результаті зусиль по боротьбі з тероризмом”, – заявила вона. Як пояснила телекомпанія NBC, формулювання “складні країни” використовується, коли мова йде про розвідувальну діяльність щодо Росії, Китаю, Ірану і КНДР.

Директор ЦРУ заявила також про намір більш активно брати участь у боротьбі з наркоторгівлею. “Жодна інша закордонна проблема не робить такого сильного впливу на американські сім’ї, як потік опіоїдів та інших наркотиків, – зазначила вона. – У зв’язку з цим ЦРУ направить додаткові ресурси на боротьбу з наркотиками, від яких загинуло більше американців, ніж від рук терористів”.

Хеспел зайняла пост директора ЦРУ в травні нинішнього року. Вона стала першою в історії США жінкою, яка очолює це відомство і лише другим кадровим співробітником управління, дослужилися до цієї посади.