Підозрюваним у справі про заволодіння 247 млн грн «Адміністрації морських портів України» вручили підозру – НАБУ

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили обвинувальні акти семи підозрюваним у заволодінні 247 млн грн державного підприємства «Адміністрація морських портів України».

Як повідомили у прес-службі Національного антикорупційного бюро України, йдеться про екс-голову АМПУ (2014–2017 рр.), першого заступника голови АМПУ (з 2015 р. – дотепер), екс-начальника відділу закупівель АМПУ та голову комітету з конкурсних торгів (2015–2018 рр.), заступника начальника Одеського філіалу ДП «АМПУ» (на час вчинення злочину обіймав посаду заступника начальника відділу закупівель ДП «АМПУ» — секретаря комітету з конкурсних торгів), директора ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», бенефіціара ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» та бенефіціара компанії-нерезидента (підприємства-учасника можливого злочину).

Дії цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191 («Заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах») Кримінального кодексу України.

У НАБУ зазначили, що бенефіціар ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», бенефіціар компанії-нерезидента та представник компанії-нерезидента також обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч.3, ч.4 ст.358 («Підроблення та використання офіційних документів за попередньою змовою групою осіб») КК України. Остання особа пішла на співпрацю зі слідством та надала викривальні покази.

Зазначається, що екс-заступник голови ДП також визнав свою провину у вчиненні правопорушення за ч.2 ст.367 (Невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки) КК України, надавши викривальні показання та відшкодувавши завдані його діяльністю збитки – 734,1 тис. грн.

Посадові особи АМПУ у змові з приватними особами впродовж 2015–2016 років реалізували схему із заволодіння коштами держпідприємства під час держзакупівель послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

«Йдеться про вчинення антиконкурентних дій для забезпечення перемоги заздалегідь визначеного учасника конкурсних торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт. Внаслідок цього державі (в особі ДП «АМПУ») завдано збитків на суму 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновком судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження», – повідомили у НАБУ.

У Бюро нагадали, що у січні-лютому 2018 року причетним, за версією слідства, до реалізації корупційної схеми, повідомлено про підозру, а у квітні 2018 року підозрюваним повідомлено про завершення розслідування та надано доступ до матеріалів справи для ознайомлення.

У вересні-листопаді 2017 року факт антиконкурентних узгоджених дій службових осіб ДП «АМПУ» та представників низки підприємств-учасників торгів при закупівлях послуг із експлуатаційного днопоглиблення підтвердив Антимонопольний комітет України, який наклав на підприємства-учасники штрафи на загальну суму понад 100 млн грн.

У липні 2018 року Господарський суд м.Києва за позовом НАБУ визнав недійсним договір з проведення днопоглиблювальних робіт між ДП «АМПУ» та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» на суму 712 млн грн.