Мадуро заявив про необхідність міжнародного розслідування замаху на нього

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про те, що ООН слід створити міжнародну комісію з розслідування невдалого замаху на нього, яке відбулося на початку серпня.

Відповідну заяву він зробив у понеділок на зустрічі з рядом міністрів свого уряду.

“Я б хотів призначити міжнародну комісію для незалежного розслідування замаху. Я бажаю, щоб воно було максимально прозорим. Ми просимо створити незалежну комісію на міжнародному рівні, тому я збираюся звернутися до органів ООН з проханням посприяти, щоб знайти істину і знайти справедливість”, – заявив глава Венесуели, чиї слова наводить агентство EFE.

Мадуро також звинуватив уряд Чилі в участі в замаху. “Є такі уряди, як чилійське, які заплямовані, добре заплямовані в цій операції в замаху. Все більше і більше елементів, дезертирів правого чилійського уряду президента Себастьяна Піньєри, залучені і заплямовані у цій операції”, – додав глава Венесуели.

Раніше міністр зв’язку і інформації Венесуели Хорхе Родрігес в ході прес-конференції в Каракасі, заявив, що посольства Колумбії, Чилі та Мексики “повинні дати пояснення з приводу можливого надання допомоги терористам, що влаштували невдалий замах 4 серпня 2018 року”.

За словами міністра, дипломатичні представництва зобов’язані назвати своїх співробітників, які нібито повинні були допомогти одному з учасників замаху на прізвисько Морфей бігти з країни. Венесуельські силовики зловили Морфея (справжнє ім’я – Хенріберт Еммануель Рівас) 22 вересня.

Зовнішньополітичні відомства Колумбії, Мексики і Чилі відкинули всі звинувачення Венесуели.

Замах на Мадуро

Спроба вбити главу держави з використанням безпілотників з вантажем вибухівки була здійснена в ході його виступу на церемонії на честь 81-ї річниці створення Національної боліваріанської гвардії. Президент і члени вищого керівництва Венесуели залишилися неушкоджені.

Незабаром після цього Мадуро звинуватив у трагедії “венесуельських ультраправих разом з колумбійськими ультраправими” і Хуана Мануеля Сантоса, на той момент керував Колумбією. МЗС цієї країни назвав звинувачення абсурдними.

Число причетних до невдалого замаху, за даними прокуратури Венесуели, становить вже кілька десятків людей. У їх числі опинився депутат Національної асамблеї (однопалатного парламенту) від опозиції Хуан Рекесенс, йому були пред’явлені звинувачення в скоєнні тяжких злочинів. Ще один підозрюваний парламентарій, Хуліо Борхес, перебуває за кордоном.