ЦРУ планує розширити масштаби збору інформації про “складні країнах”

Директор ЦРУ Джина Хаспел в ході першого публічного виступу заявила, що ЦРУ планує розширити масштаби збору інформації про “складні країнах”.

Про це повідомляє NBC News.

“ЦРУ під час мого перебування в посаді буде більше інвестувати в збір інформації по найскладнішим країнам”, – сказала Хаспел.

Наголошується, що подібне формулювання використовується, коли йдеться про розвідку щодо Росії, Китаю, Ірану і Північної Кореї.

Коли її попросили розповісти про ворогів Америки, Хаспел розповіла про “зловмисної діяльності Ірану для просування своїх геополітичних інтересів”, торговельну війну з Китаєм і ядерну зброю Північній Кореї. Про Росію вона згадала лише те, як президент США Дональд Трамп кинув футбольний м’яч президенту РФ Володимиру Путіну на їх зустрічі в Гельсінкі.

Джина Хаспел стала першою жінкою-директором ЦРУ. Її висунення відновило обговорення суворої програми тортур, проведених ЦРУ щодо підозрюваних у тероризмі після 11 вересня. В той же час сама Хаспел заявила, що не допустить тортур при допитах співробітниками ЦРУ.