Прикордонний катер Росії здійснив провокаційні дії проти українських військових кораблів “Донбас” і “Корець”

Російський прикордонний катер здійснив провокаційні дії при заході в порт Маріуполя двох українських військових кораблів “Донбас” і “Корець”.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства оборони.

Зазначено, що у вівторок о 9:35 заходом морського буксиру “Корець” завершився перехід групи суден Військово-морських сил України в порт Маріуполя.

“Слід зазначити, що РФ і на цей раз не втрималася від провокацій і фейків. Поблизу рейду Маріуполя в районі якірної стоянки була спроба провокації з боку російського прикордонного катера типу “Мангуст”, який нещодавно вже здійснював подібні дії, небезпечно маневруючи поруч з українським катером Морської охорони”, – сказано в повідомленні Міноборони.

У відомстві зазначають, що прикордонний катер РФ на великій швидкості намагався зблизитися з нашими кораблями, але рішучими активними діями екіпажів малих броньованих артилерійських катерів “Лубни” та “Кременчук” він був зупинений і не допущений до місця стоянки пошуково-рятувального судна “Донбас” та морського буксиру “Корець”.

Міноборони заявляє, що ніякі оплати лоцманських послуг російській стороні при проходженні через Керченську протоку не проводилися.

“Донбас” і “Корець” у четвер вийшли з одеської (Західної) військово-морської бази і попрямували в сторону Криму. Неподалік від окупованого Севастополя їх почав супроводжувати патрульний корабель берегової охорони ФСБ РФ “Аметист”, а згодом до нього приєднався ще один невстановлений корабель. Учора вранці “Донбас” і “Корець” увійшли в контрольовану окупантами Керченську протоку, а після обіду пройшли під Кримським мостом.

Зазначається, що українські судна мають увійти до складу з’єднання, що буде дислокуватися в новій військово-морській базі ВМСУ, створеній у Бердянську. Посилення угруповання ВМСУ в Азовському морі — відповідь на агресивні дії Росії в Азовському морі. Відповідно до угоди від 2003 року, Азовське море — це внутрішнє море двох держав, де цивільні та військові судна під прапорами України і РФ можуть безперешкодно заходити через протоку і прямувати до своїх портів.