У ВР пропонують позбавити звань Повалій, Лорак та Козловського

14 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО) пропозицію про застосування санкцій проти співаків Таїсії Повалій, Світлани Лободи, Віталія Козловського, Філіпа Кіркорова, Миколи Баскова, Кароліни Куєк (Ані Лорак) і режисера Володимира Бортка.

Про це сказано в проекті постанови №9156, який зареєстрували в Раді на цьому тижні.

Ініціаторами цієї постанови виступили Євген Рибчинський, Володимир Парасюк, Юрій Береза, Тетяна Чорновіл та інші нардепи. Політики засудили сепаратизм з боку зірок естради і кіно, а також говорять про публічної відповідальності у вигляді позбавлення державних регалій.

«Метою Постанови є засудження антиукраїнських і сепаратистських проявів діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, а також застосування до них публічної відповідальності у вигляді позбавлення державних нагород України», — йдеться в пояснювальній записці до постанови.

Депутати впевнені, що дана постанова попередить подальші антиукраїнські прояви серед публічних людей і дозволить боротися з сепаратизмом.

«Прийняття Постанови сприятиме попередженню антиукраїнських проявів серед діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, які є публічними особами і авторитетами для частини українського населення, а також стане логічним продовженням боротьби з сепаратизмом на всіх рівнях», — також сказано в записці.