МВФ порівняв рівень державної заборгованості України з Ліваном та Тунісом

Високий рівень зовнішнього боргу та іноземного валютного боргу є джерелом нестабільності, наголошується в звіті МВФ з питань фінансової стабільності, опублікованому цього тижня.

Поєднання високого рівня зовнішнього боргу та відносно слабких резервів робить країни особливо вразливою для зовнішніх потрясінь. Серед таких країн, за оцінками МВФ є і Україна, яка за показниками зовнішнього боргу у відсотках до експорту та адекватністю резервів перебуває приблизно на рівні Туреччини.

Країн, де як рівень державної заборгованості так і частка валютного боргу є високими не так і багато, наголошується в звіті. Однак, Україна потрапляє до числа таких країн, разом з двома іншими: Ліваном та Тунісом, йдеться у звіті.

В МВФ наголошують на важливості наявності достатніх валютних резервів для того, щоб убезпечитись від викликів. “Через виклики зовнішнього середовища, адекватні запаси у відповідь на можливе зменшення валютної ліквідності, стають це більш важливими”, – наголошується в звіті.

Зазначимо, новий транш Міжнародного валютного фонду для України буде виділено після підписання нової угоди про співробітництво за попередньою інформацією 18 жовтня.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Міжнародний валютний фонд (МВФ) у жовтневому огляді світової економіки (World Economic Outlook, WEO) знизив оцінку зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2019 році до 2,7% з 3,3%, прогнозованих у квітні.