Трамп зустрінеться з Сі Цзіньпіном в Аргентині

Президент США Дональд Трамп, як планується, зустрінеться з головою КНР Сі Цзіньпіном в кінці листопада в Буенос-Айресі, де відбудеться саміт G20.

Про це повідомила в четвер газета The Wall Street Journal.

За словами її джерел з числа офіційних осіб в США і Китаї, лідери обговорять спірні питання в торгівлі. З американської сторони за проведення зустрічі виступають, зокрема, міністр фінансів США Стівен Мнучін і глава Національної економічної ради Білого дому Лоуренс Кадлоу.

Видання констатує, що в США вже сформована група фахівців, які ведуть підготовку до зустрічі. В неї, крім інших, увійшов юрист Крістофер Ніксон Кокс – онук 37-го президента США Річарда Ніксона. З китайської сторони за підготовку до даних контактів відповідає віце-прем’єр Держради КНР Лю Хе.

У публікації наголошується, що найбільш жорстку позицію по відношенню до КНР у Вашингтоні займають зараз торговий представник США Роберт Лайтхайзер і глава Національної ради з торгівлі при Білому домі Пітер Наварро. Вони виступають за те, щоб США продовжували тиск на Китай, поки не доб’ються від нього серйозних поступок в економічній сфері. Одне з джерел газети, зокрема, висловив побоювання у зв’язку з тим, що американська сторона на зустрічі Трампа і Сі Цзіньпіна “здобуде маленьку перемогу і оголосить, що все це справа закінчена”.

З 24 вересня у США вступили в силу мита в розмірі 10% на ввезені з Китаю товари, загальна вартість яких оцінюється в $200 млрд. Як пообіцяли в Білому домі, з 1 січня 2019 року ставка оподаткування зросте до 25%. КНР відповіла митами в розмірі від 5% до 10% на імпорт з США на суму $60 млрд. Трамп також висловив намір приступити до третього етапу реалізації обмежувальних заходів і, якщо Пекін наважиться зробити відповідні кроки, ввести додаткові тарифи стосовно до китайських товарів і послуг на $267 млрд.

Саміт G20 пройде в Буенос-Айресі 30 листопада – 1 грудня.