У Європарламенті заборонили використання одноразового пластикового посуду

Комітет Європарламенту з питань навколишнього середовища підтримав заборону одноразового пластикового посуду в Євросоюзі з 2021 року.

Про це зазначається в повідомленні на сайті Європейського парламенту.

Згідно з планом, одноразові пластикові вироби, такі як столові прилади, вушні палички, тарілки, трубочки, мішалки для напоїв і тримачі повітряних кульок будуть заборонені в Європейському Союзі з 2021 року.

За це проголосував 51 член комітету, 10 виступили проти, 3 утрималися. Депутати також додали в список заборон тонкі поліетиленові пакети, вироби з пластмасу, що розкладаються під дією кисню, і контейнери для швидкого харчування з пінополістиролу.

Використання ряду інших виробів, які не мають альтернативи, державам-членам пропонують скоротити до 2025 року. До таких предметів відносяться одноразові коробки для бургерів, харчові контейнери для фруктів, овочів, десертів або морозива.

Держави-члени будуть розробляти національні плани щодо заохочення використання продуктів, придатних для багаторазового використання, а також повторного використання та переробки.

Інші пластикові вироби, такі як пляшки для напоїв, необхідно буде збирати окремо і переробляти в обсязі 90% до 2025 року.