Новинський прокоментував інформацію про зняття анафеми з Філарета

Народний депутат України Вадим Новинський, коментуючи інформацію про зняття анафеми з Святішого Патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета, зазначив, що зняти анафему може тільки та церква, яка її наклала.

Пов’язане зображення

Про це він заявив в ефірі ТРК Україна.

“Це церковний канон, який не може відмінити ані Варфоломій, ні Синод. Може тільки Вселенський собор. А рішення Синоду в цьому випадку аналогічне, як якщо б Печерський суд скасував рішення Вашингтонського”, – сказав Новинський.

Щодо скасування грамоти про приєднання Київської метрополії до Російської церкви 1806 року, політик зазначив, що термін давності таких спорів, за канонами, 30 років, а минуло вже понад 300.

“За цей час у Київській метрополії все змінилося. У старих кордонах вона становила третину від того, що є зараз. Тоді не було ні Одеської, ні Херсонської, ні Кримської, ні Харківської, ні Донецької єпархій у складі цих метрополій”, – підкреслив Новинський.

За його словами, всі ці події можуть призвести до “великого церковного розколу в усьому світі”.

“І найстрашніше, що ці рішення не призведуть до єдності православ’я в Україні. І в найближчі 100-200 років ні про яку єдність, після такого рішення Вселенського патріархату не може йти мова! І можливо я повторюся, але це рішення продиктоване виключно політичними мотивами. Не турботою про духовність. Як з української сторони, так і з боку Вселенського патріарха”, – резюмував Новинський.

19 квітня, депутати Верховної Ради України підтримали звернення президента країни Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томоса про автокефалію. Цю ідею вже довгий час підтримує керівництво Української православної церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) й Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

11 жовтня, на Синоді Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалено рішення про визнання незаконними анафеми на главу Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета та на митрополита Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Макарія.