Керівництво Facebook видалило акаунти російської компанії SocialDataHub

Керівництво Facebook видалило акаунти російської компанії SocialDataHub за неправомірне збирання даних про користувачів.

SocialDataHub, в минулому надавала аналітичні послуги російським властям, порушила умови використання соцмережі, повідомила прес-служба Facebook в четвер, 11 жовтня.

Акаунти компанії, заснованої в 2015 році російським бізнесменом Артуром Хачуяном, видалені в рамках заходів безпеки Facebook, оскільки з їх допомогою вона займалася скрейпінгом (метод отримання інформації зі сторінок в інтернеті – Ред.), вказується далі в заяві.

Згідно з цими даними, на цей момент видалено 66 акаунтів і сторінок SocialDataHub. “Ми розраховуємо знайти і відключити ще більше акаунтів”, – заявило керівництво соцмережі.

SocialDataHub стверджує, що не порушувала законів і правил

Тим часом Артур Хачуян заявив Reuters, що його компанія не порушувала будь-які закони або правила Facebook. За його словами, він отримав від керівництва соцмережі досудову претензію і готує відповідь.

У наявному в розпорядженні Reuters листі Facebook стверджується, що російська компанія надавала послуги державі, в числі іншого аналізуючи фотографії користувачів соцмережі. Facebook попросила SocialDataHub до 12 жовтня надати інформацію про зібрані їй даних, а також про те, кому вона продавала або передавала ці відомості.

Напередодні виборів в Конгрес видалені 800 акаунтів в США

Тим часом за кілька тижнів до проміжних виборів до Конгресу в листопаді Facebook заблокувала понад 800 американських сторінок і акаунтів в зв’язку з розсилкою спаму і неналежними діями, повідомляється в блозі соцмережі. З даних акаунтів поширювався “сенсаційний політичний контент”, спрямований на залучення користувачів до сайтів поза Facebook, вказується далі в заяві.

При прийнятті рішення про видалення компанія враховувала не зміст облікових записів і фотографій на цих акаунтах, а методи, які використовуються їх власниками, зокрема, розсилку спаму.