Прокуратура Парижа закликала закрити справу про вбивство президента Руанді в 1994 році

Прокуратура Парижа клопотала про припинення слідства у справі про вбивство президента Руанди Жювеналя Хабіарімани в 1994 році.

Про це повідомило в суботу агентство AFP з посиланням на судові джерела.

За даними агентства, клопотання паризької прокуратури було подано 10 жовтня. У ньому міститься запит на припинення слідства щодо семи підозрюваних з оточення нинішнього президента Руанди Поля Кагаме.

За оцінкою прокуратури, розслідування досі не дозволило привести “достатні докази” їх провини, у зв’язку з чим справу пропонується закрити за відсутністю складу злочину. Остаточне рішення з цього питання найближчим часом повинні прийняти судді-слідчі паризького суду.

Жювеналь Хабіарімана займав пост президента Руанди з 1973 по 1994 роки. У квітні 1994 року він загинув в авіакатастрофі разом з президентом Бурунді Сіпрієном Нтарьяміра – їх літак був вражений пострілом з ПЗРК. Обидва політики належали до народності хуту. У Руанді загибель президента Хабіарімани спровокувала криваву різанину, в ході якої представники етнічної групи хуту вбили понад 800 тис. осіб з народності тутсі і помірних хуту.

У 2006 році Руанда розірвала дипломатичні відносини з Францією через рішення французької влади провести розслідування про причетність деяких руандійських політиків до вбивства Хабіарімани, в тому числі з оточення глави держави Кагаме. Руанда зі свого боку звинувачувала французька влада в тому, що ті знали про підготовлюваний геноцид і тренували бойовиків з представників народу хуту.

Пізніше в 2009 році зв’язки були відновлені. Після нормалізації відносин між двома державами французькі слідчі в 2010 році змогли відвідати Руанду для участі в розслідуванні обставин загибелі президента Хабіарімани.