Трамп не хоче відмовлятися від військових контрактів з Саудівською Аравією

Президент США Дональд Трамп заявив, що не хотів би відмовлятися від військових контрактів з Саудівською Аравією на тлі зникнення опозиційного саудівського журналіста Джамаля Хашукджи.

Відповідаючи на питання журналіста, які можуть чекати наслідки Саудівську Аравію в разі, якщо підтвердиться їх залученість в зникненні журналіста, Трамп повідомив, що він буде це обговорювати зі своєю командою.

“Нам потрібно буде прийняти рішення. Я працював дуже старанно над тим, щоб отримати замовлення для наших військових (від Саудівської Аравії) на суму 110 мільярдів доларів. Це — 150 тисяч робочих місць. Але якщо вони це (озброєння) не куплять у нас, вони це куплять у Росії або у Китаю, або у інших країн. Але Росія і Китай дуже сильно хочуть цей контракт”, — сказав він, перебуваючи в Овальному кабінеті разом з недавно звільненим Туреччиною американським пастором Ендрю Брансон.

Трамп додав, що “з точки зору робочих місць, економічного розвитку” відмовлятися від контракту невигідно. “Я б хотів вивчити інші варіанти. Оскільки це величезне замовлення для компаній. Я вважаю, що це буде покаранням для самих себе, якщо ми це зробимо. Це буде дуже нерозумно. Є й інші речі, які ми можемо зробити, ми дуже-дуже впливові і сильні. На сьогоднішній момент ніхто не знає, що сталося”, — підкреслив президент.
Він повідомив, що зателефонує королю Саудівської Аравії сьогодні або в неділю.

Крім того, США оцінюють, чи візьме міністр фінансів Стівен Мнучін участь в інвестиційній конференції в Ер-Ріяді.

Держсекретар США Майк Помпео заявив, у свою чергу, що не бачив записів від Туреччини, які, імовірно, підтверджують вбивство журналіста в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.