Українці сьогодні відзначають День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці

За Указом Президента з 2015 року 14 жовтня стало державним святом. У цей день відзначається День Захисника і шанується пам’ять героїв, які захищали цілісність і незалежність України.

banner

Дата також примітна і тим, що в цей день відзначається і важливе для правослоавних християн свято – Покров Пресвятої Богородиці. Саме від цього свята і пішло коріння Дня Захисника.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

Варто зауважити, що на території нашої країни споконвіків відбувалася величезна кількість воєн і збройних конфліктів. За всю історію не було ще жодного покоління українців, на чию б долю не кинула своєї зловісної тіні війна. Лише з Росією, за весь час українсько-російських відносин було 7 воєн. Вони тривають з ХVІІ століття і аж по сьогодні. І по сьогодні ллється українська кров за рідну українську землю, навіть попри те, що ця сьома, нинішня війна, з поправкою на більш гуманні часи і названа безликим словом «гібридна». Втім, одвічно справжніми і непідробними залишаються військова честь і гідність воїнів-захисників України.