Трамп заявив, що Путін “ймовірно” причетний до отруєнь і вбивств

Володимир Путін “ймовірно” має відношення до вбивств і отруєнь, заявив президент США Дональд Трамп в інтерв’ю телеканалу CBS, опублікованому в понеділок, 15 жовтня.

На запитання кореспондента CBS, чи згоден Трамп, що Путін має відношення до вбивств і отруєнь, президент США відповів: “Так, ймовірно, має. Ймовірно”. При цьому неясно, про які саме вбивства і отруєння йдеться, пише DW.

Також Трамп заявив, що “проявляє жорсткість” в спілкуванні з Володимиром Путіним.

Він назвав зустріч з російським президентом, яка відбулася в Гельсінкі “жорсткою і дуже хорошою”. Так президент США відповів на питання, чому він ніколи не робить різких заяв на адресу Путіна.

Дональд Трамп допустив факт втручання Росії в американські вибори, але при цьому зазначив, що втручання Китаю “є більш серйозною проблемою”.

У серпні США ввели нові санкції відносно Росії, пов’язані з отруєнням Сергія Скрипаля в Великобританії. В рамках санкцій введена повна заборона на експорт до Росії так званих електронних пристроїв подвійного призначення і їх компонентів, за цим визначенням ховається обладнання, що використовується в авіаційній галузі.

Також заборонений експорт товарів і технологій, пов’язаних зі сферою національної безпеки США, електроніки, компонентів і технологій для видобутку нафти і газу. Набагато більш жорсткі санкції щодо Росії можуть бути введені в листопаді в разі, якщо Москва “не надасть переконливих гарантій”, що не використовуватиме хімічну зброю в майбутньому.