Міністр з Brexit Домініка Раабе їде у Брюссель напередодні засідання Європейської ради

Про це повідомляє Politico із посиланням на три джерела.

Зазначається, що перші ознаки того, що угода досягнена, з’явилися в неділю, 14 жовтня, вранці. Так, британський департамент по виходу з Євросоюзу випустив заяву про незаплановану поїздку міністра з Brexit Домініка Раабе у Брюссель.

«Незважаючи на кілька великих проблем, які необхідно вирішити, включаючи кордон з Північною Ірландією, всі погодилися, що необхідні особисті переговори напередодні засідання Європейської ради», — заявив представник департаменту.

Окрім цього, на 18:30 в неділю була призначена зустріч 27 послів європейських держав (посли очолюють делегації країн-учасниць Євросоюзу). Джерела Politico стверджують, що на зустрічі послів представлять параметри угоди щодо виходу Британії з блоку, проте сама угода все ще знаходиться на рівні переговорів.

Представник Європейської комісії не дав жодних коментарів, додавши, що «переговори тривають». Якщо попередню угоду між Брюсселем і Лондоном буде схвалено послами європейських держав, її відправлять на розгляд міністрів закордонних справ 27 країн Євросоюзу, засідання яких відбудеться у вівторок, 16 жовтня. Потім, у середу, угоду на полях засідання Євроради обговорять лідери країн, що входять в блок. Одне з джерел Politico непокоїться про те, як угоду буде прийнято в Лондоні. Зокрема, її може не підтримати Демократична партія юніоністів, яка знаходиться в коаліції з Консервативною партією прем’єра Британії Терези Мей.

Перехідний період, під час якого Лондон і Брюссель домовлятимуться про майбутнє партнерство, почнеться у березні 2019 року після офіційного виходу Великобританії з ЄС, відомого як Brexit, і триватиме 21 місяць. Протягом цього часу британська сторона не зможе брати участь в ухваленні рішень, але продовжить дотримуватися правил ЄС, вносити внески в його бюджет і визнавати рішення Суду ЄС.

Лондон залишиться учасником загальноєвропейського ринку і митного союзу.