Єгипет закликав до прозорого розслідування у справі саудівського журналіста

Єгипет закликав провести прозоре розслідування зникнення саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашукджи.

Про це повідомляє газета Al-Masry Al-Youm з посиланням на заяву офіційного представника міністерства закордонних справ Ахмада Хафеза.

Хашукджи безслідно зник після відвідування саудівського консульства в Стамбулі на початку жовтня. Раніше на боці Саудівської Аравії в цій історії виступили глави МЗС Бахрейну, оману і ОАЕ.

“Єгипет застерігає від спроб використання цього питання політично проти Королівства Саудівська Аравія”, — заявив Хафез.

Він додав, що Єгипет підтримує королівство в його зусиллях і позиції в питанні врегулювання цього інциденту. Він також підкреслив важливість “розкриття правди того, що сталося, в рамках прозорого розслідування”.

Хашукджи, який працює оглядачем американської газети Washington Post і з 2017 року живе в США, зник у Туреччині 2 жовтня, після того як увійшов у будівлю генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі. За словами нареченої журналіста, співробітники консульства запросили Хашукджі в цей день для оформлення документів, а її в будівлю не пустили. Через п’ять годин один із співробітників консульства повідомив їй, що Хашукджи вже пішов і чекати його більше не потрібно.

За твердженням влади Саудівської Аравії, Хашукджи пропав після того, як покинув будівлю консульства, і місія співпрацює з турецькою владою, щоб з’ясувати обставини його зникнення. Однак президент Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія повинна довести свою непричетність до зникнення журналіста, а її пояснення у зв’язку з цією ситуацією непереконливі. Як повідомив представник турецького МЗС Хамі Аксой, Туреччина отримала від Саудівської Аравії дозвіл на огляд її генконсульства в Стамбулі в зв’язку з зникненням Хашукджи.