ЄС готується вжити заходів проти кібератак Росії

Європейський Союз готується вжити заходів проти атак російських хакерів.

Зокрема, як пише німецька газета Handelsblatt в понеділок, 15 жовтня, з посиланням на текст проекту підсумкової заяви учасників саміту ЄС, наміченого на 18 жовтня, планується посилити “здатність протистояти гібридним кібератакам”.

Євросоюз має намір в своїй заяві засудити напад російських агентів на Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ), про який раніше повідомляли влади Нідерландів, пише Handelsblatt.

Лідери країн ЄС також заявлять про необхідність заходів проти так званих фейкових новин з Росії з метою захисту демократичної системи і боротьби з дезінформацією, зокрема в світлі майбутніх в травні 2019 року виборів до Європарламенту.

Нові розпорядження Єврокомісії в області кібербезпеки

У свою чергу Єврокомісія планує в грудні надати план дій щодо протистояння кіберзагрозам, повідомляє Handelsblatt. За її інформацією, європейське відомство вже розробило кілька розпоряджень в області кібербезпеки, які повинні бути прийняті до квітня 2019 року – закінчення терміну повноважень чинного складу органів ЄС.

На початку жовтня низка країн звинуватили Головне управління Генштабу Міноборони Росії, більше відоме за старою назвою ГРУ, в причетності до кібератаки. Так, Нідерланди повідомили про запобігання комп’ютерної атаки російських шпигунів на сервери ОЗХЗ в Гаазі. За даними британського Національного центру з кібербезпеки (NCSC), ГРУ з високою часткою ймовірності причетне до діяльності ряду хакерських угруповань.

Раніше США звинуватили в кібератаках сім співробітників ГРУ, четверо з яких вже були вислані з Нідерландів, а ще троє – звинувачувалися в атаках на Демократичну партію США. Потім з аналогічними звинуваченнями виступили Канада, Німеччина і Латвія.