Помпео відвідає Туреччину у зв’язку зі зникненням журналіста Хашкаджі

Держсекретар США Майкл Помпео відвідає Туреччину після візиту до Саудівської Аравії у зв’язку зі зникненням саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі.

Про це повідомив представник Ради національної безпеки (РНБ) Білого дому.

Президент США Дональд Трамп “доручив держсекретареві Помпео негайно відправитися в Ер-Ріяд, а потім у Туреччину, щоб зустрітися з королем Сальманом бен Абдель Азізом Аль Саудом і турецькими посадовцями” відповідно, зазначив він. “Абсолютно необхідно, щоб турецька влада, при повній і прозорій підтримки з боку уряду Саудівської Аравії, змогли провести ретельне розслідування та опублікувати результати цього розслідування після його завершення”, – підкреслили в РНБ, додавши, що Держдепартамент “знаходиться в постійному контакті з турецькими і саудівськими колегами з цього питання”.

За словами представника РНБ, США “підтримують зусилля турецьких слідчих і не мають наміру вирішувати результати офіційного розслідування”. “Ми готові допомагати”, – підсумував він.

Раніше Трамп заявив про те, що провів телефонні переговори з саудівським королем, після чого “розпорядився негайно відправити” в Ер-Ріяд главу дипломатії США. При цьому, за словами президента країни, його співрозмовник “вкрай рішуче” заперечував будь-яку причетність королівства до зникнення журналіста. Трамп припустив, на підставі телефонних переговорів з королем, що, можливо, до зникнення могли бути причетні “вбивці-одинака”. “Хто знає? Ми спробуємо розібратися в цьому”, – сказав він.

Хашкаджі відомий критичними висловлюваннями про нинішню політику Ер-Ріяда. У 2017 році він покинув батьківщину і оселився в США. Журналіст на постійній основі писав статті для газети The Washington Post, в яких аналізував ситуацію в Саудівській Аравії і зовнішню політику країни, не замовчуючи проблемні аспекти діяльності влади та критикуючи Ер-Ріяд.

Журналіст відправився 2 жовтня в генконсульство Саудівської Аравії в Стамбулі для оформлення документів і з тих пір не виходив на зв’язок. 6 жовтня агентство Reuters повідомило, що турецька поліція розглядає версію вбивства журналіста в будівлі диппредставництва. Посол Саудівської Аравії в США принц Халед бен Сальман бен Абдель Азіз Аль Сауд спростував інформацію про вбивство Хашкаджи.