Кандидатам в Конгрес США від Демократичної партії пожертвували понад $ 1 млрд

Кандидати в Конгрес США від Демократичної партії до кінця вересня отримали більше $1 млрд в якості пожертвувань для проведення виборчої кампанії на проміжних виборах 6 листопада.

Як повідомляє газета The Washington Post, попередній рекорд за таким показником належав Республіканській партії: вона отримала від виборців $900 млн на виборах в Конгрес в 2012 році.

Видання повідомляє, що представники Республіканської партії, що до кінця вересня балотуються в Конгрес, зібрали $709 млн пожертвувань. “Гроші дають можливість виступити перед виборцями, подивимося, що відбудеться у вирішальний момент”, – сказав газеті Брендон Глевін, експерт з аналізу фінансування виборчих кампаній з дослідницького центру у Вашингтоні, що спеціалізується на вивченні ролі пожертвувань у політиці США. Глевін зазначив, що зібрані суми дійсно вражають, але перевага у фінансуванні не гарантує успіх партії на виборах.

Демократи отримали більше коштів від людей, які жертвують суми до $200, які в США відносяться до категорії малих. Так, демократам вдалося отримати від таких виборців $205 млн, тоді як республіканці зібрали в три рази менше.

На проміжних виборах у США 6 листопада будуть переобиратися 35 з 100 сенаторів, всі 435 членів Палати представників Конгресу, а також 39 губернаторів штатів і територій. Зараз у нижній палаті 236 республіканців і 193 демократи, ще шість місць вакантні.