Саудівська Аравія виплатила США $100 млн для підтримки дій Вашингтона в Сирії

Саудівська Аравія виплатила США $100 млн в якості підтримки зусиль Вашингтона на північному сході Сирії, повідомляє в середу газета The Washington Post.

Як зазначає видання, платіж збігся за часом з візитом в Ер-Ріяд держсекретаря США Майкла Помпео, який відвідав королівство у вівторок, щоб обговорити з його керівництвом ситуацію зі зникненням саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі.

Сполучені Штати в даний час контролюють частину території на півночі Сирії, на східному березі Євфрату, де підтримують збройну коаліцію “Сили демократичної Сирії”, яка складається переважно з курдів.

Спецпредставник президента США з питань взаємодії з іншими країнами в боротьбі з терористичною організацією “Ісламська держава” Бретт Макгурк підтвердив у середу факт грошового переказу, зазначивши, що його одержання восени було очікувано. За його словами, виплата ніяк не пов’язана зі справою Хашкаджі або ж поїздкою Помпео в столицю Саудівської Аравії. “Зазначений переказ коштів очікувався давно і не має нічого спільного з іншими подіями або візитом держсекретаря”, – наводить газета витяги із заяви, поширеної Макгурком.

Хашкаджі відправився 2 жовтня в генконсульство своєї країни в Стамбулі для оформлення документів і з тих пір не виходив на зв’язок. Як повідомило 6 жовтня агентство Reuters, турецька поліція розглядає версію про вбивство журналіста в будівлі генконсульства у числі основних. Потім в американській пресі з’явилися відомості про те, що Ер-Ріяд, можливо, готується заявити про вбивство Хашкаджі співробітниками служб безпеки Саудівської Аравії внаслідок непропорційного застосування сили.

У 2017 році Хашкаджі покинув батьківщину і оселився в США. Журналіст на постійній основі писав статті для газети The Washington Post, в яких аналізував ситуацію в Саудівській Аравії і зовнішню політику країни, не замовчуючи проблемні аспекти діяльності влади та критикуючи Ер-Ріяд.