Курц: Австрія пропонує новий механізм вирішення міграційної кризи замість квот ЄС

Австрія впевнена, що в майбутньому більше не буде обов’язкових квот за розселення біженців в Євросоюзі, тому Відень запропонує нову систему врегулювання кризи шляхом добровільного внеску кожної окремої країни.

Про це заявив у середу канцлер Австрії Себастьян Курц за підсумками саміту ЄС у Брюсселі на правах голови в Раді ЄС у другій половині 2018 року.

“Що стосується обговорення міграційної проблеми всередині Євросоюзу, то все більше зростає розуміння того, що обов’язкових квот більше не буде. Я внесу на розгляд пропозицію, щоб ми краще пішли шляхом так званої обов’язкової солідарності: мова йде про співпрацю, при якій кожен вносить свій внесок, але цей внесок може виглядати по-різному. Я думаю, ця пропозиція знайде велику підтримку”, – сказав Курц.

Австрійський канцлер нагадав, що в минулому завжди говорив, що “розподіл біженців за квотами у Європі не може бути рішенням”. “Я завжди ставився до цього скептично, і час показав, що цей шлях не отримує схвалення в Європейському союзі”, – констатував Курц.

За його словами, в цілому в міграційному питанні в Євросоюзі є дуже багато позитивних змін за останній час. “Порівняно з 2015 роком спостерігається скорочення числа приїжджих до Європи на 95%, – зазначив Курц. – Ми йдемо в правильному напрямку, при цьому співпраця з країнами-транзитерами з кожним разом працює краще”.