США збільшили виплату за упіймання ватажка “Аль-Каїди на Аравійському півострові” до $10 млн

Держдепартамент збільшив обіцяну винагороду за інформацію, яка приведе до арешту ватажка “Аль-Каїди на Аравійському півострові” (AQAP) Кассіма аль-Рімі, з $5 млн до $10 млн.

Про це йдеться в поширеному в четвер повідомленні прес-служби Держдепартаменту.

“Програма Держдепартаменту Rewards for Justice… збільшує з $ 5 млн до $ 10 млн винагороду за інформацію, яка призведе до ідентифікації, встановлення місцезнаходження, арешту та / або винесення вироку лідеру АКАП Кассиму аль-Рімі”, – йдеться в документі.

Кассім аль-Рімі був внесений Держдепартаментом до списку підозрюваних у тероризмі в травні 2010 року. Його активи в США були заморожені, а американським громадянам і компаніям було заборонено здійснювати з ним будь-які фінансові операції.

Як повідомляв телеканал NBC, в січні 2017 року аль-Рімі став метою рейду спецназу США на штаб-квартиру “Аль-Каїди на Аравійському півострові” в Ємені. Спецназу було дано секретне завдання або захопити, або знищити терориста, проте операція не вдалася. Центральне командування американських збройних сил (СЕНТКОМ) заявило, що серед убитих 14 противників при січневому рейді в Ємені “були ватажки терористичної мережі та їх посередники”, проте конкретно ім’я аль-Рімі в повідомленні не згадувалося.

Програма Держдепартаменту Rewards for Justice реалізується з 1984 року. В даний час найбільшу суму – $25 млн – Вашингтон пропонує за інформацію, яка приведе до затримання або ліквідації ватажка терористичної угруповання “Ісламська держава” Абу Бакра аль-Багдаді. США оголосили його особливо небезпечним міжнародним терористом ще тоді, коли він очолював філію “Аль-Каїди” в Іраку. Стільки ж Вашингтон обіцяє тому, хто розповість про місцезнаходження нинішнього ватажка “Аль-Каїди” Аймана аз-Завахірі, імовірно ховається в Пакистані. Поки в обох випадках бажаючих не знайшлося, як свого часу ніхто не захотів видати бен Ладена, за якого американці були готові викласти $ 27 млн.